dekoracje wnętrz

Parawany pokojowe coraz bardziej modne!

Jeszcze kilka lat temu niewiele się o nich w naszym kraju mówiło, dzisiaj jednak przeżywają swój wieli renesans. Trudno wszak dziwić się temu, skoro to właśnie parawany pokojowe używane być mogą z wielkim powodzeniem zarówno w naszych pokojach dziennych, jak i sypialniach ,jadalniach, salonach kosmetycznych lub fryzjerskich, siedzibach firm oraz instytucji. Ich różnorodność i uniwersalność jest  wstanie zadziwić  każdego – nikogo nie powinien ów fakt dziwić. Kto zatem wykorzystuje je najczęściej?

Moc rozwiązań!

Okazuje się, że na przykład rodzice dzieci zamieszkujących wspólny pokój wybierają to rozwiązanie bardzo często. Ten fakt kompletnie nas nie dziwi, bowiem dzięki nim dzieci mogą przez cały dzień się wspólnie bawić, jednak kiedy przychodzi wieczór, mieć świetnie oddzielone od siebie powierzchnie do spania. Gdy bowiem na środku postawmy parawan, znajdzie się on między łóżeczkami dzieci i stworzy niejako dwie nieduże sypialnie. Rano wystarczy tylko go złożyć, by pokój na powrót stał się miejscem przeznaczonym do wesołej zabawy.

W przestrzeniach loftowych również to właśnie rozwiązanie coraz częściej wiedzie prym.  Nic dziwnego, bowiem otwarte wnętrza czasami po prosty muszą mieć  podział na strefy – ważne jest, by można było go dowolnie zmieniać i modyfikować, a właśnie dekoracyjne parawany świetnie na to pozwalają. W kawalerkach również  parawany dekoracyjne będą spełniały swoją rolę wręcz śpiewająco. Tutaj bowiem zwykle jeden pokój służy wypoczynkowi, spaniu, pracy, spożywaniu posiłków oraz przyjmowaniu gości. Nie da się ukryć, że tak często używa się dekoracyjnych parawanów na tych właśnie przestrzeniach.

Warto wiedzieć o tym, iż parawany dekoracyjne nie są nowym wynalazkiem, używano ich bowiem  z wielkim powodzeniem na terenie Chin już w ósmym wieku. Tam używane były jako ochrona przed dokuczliwymi przeciągami, dzisiaj pełnią szereg przeróżnych funkcji. Warto je włączyć do aranżacji w swoich czterech ścianach, na pewno staną się wspaniałymi dekoracjami każdej przestrzeni!