dekoracje wnętrz

Co warto wiedzieć o parawanach dekoracyjnych?

Obecnie stosuje się je w aranżacji przestrzeni coraz częściej – fakt ten nikogo nie powinien dziwić. Wszak to właśnie dzięki parawanom dekoracyjnym możemy nie tylko oddzielić od siebie różne strefy danego wnętrza, ale także jednocześnie bardzo stylowo je udekorować. Ciągle pojawiają się nowe, niezwykle interesujące wzory, dlatego też każdy kupujący znaleźć dla siebie może dokładnie taki, który w stu procentach zdoła spełnić jego wyobrażenia i pięknie i designie na poziomie światowym. Skąd właściwie parawany pokojowe się wzięły, jaka jest ich historia? Warto sprawdzić to już teraz!

Historia parawanów

Warto wiedzieć  o tym, iż pierwsze egzemplarze parawanów dekoracyjnych pojawiły się już w ósmym wieku na ternie Chin. Miały wtedy bardzo ciekawe przeznaczenie, bowiem używano ich w roli ochrony przed niezwykle dokuczliwymi przeciągami. Po pewnym czasie pojawiły się ona także  w Japonii, natomiast do Europy przywędrowały dopiero w siedemnastym wieku, zdobywając olbrzymią popularność. Na początku tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić na ich zakup, później jednak stały się one dostępne dla wszystkich. Potem na jakiś czas jak gdyby ślad o nich zaginął, dzisiaj jednak przeżywają swój wielki renesans.

Multifunkcyjność

Na pewno warto zwrócić na nią uwagę. Parawany bowiem słyną nie tylko ze swoich znakomitych zalet natury typowo estetycznej, ale również i praktycznej. W pomieszczeniu natomiast pełnić mogą cały szereg różnorodnych funkcji. Używa się ich miedzy innymi po to, by oddzielić od siebie na przykład łóżeczka rodzeństwa zamieszkujące go wspólny pokój, strefę przeznaczoną  w salonie fryzjerskim lub też kosmetycznym tylko dla personelu od tej dla klientek. To także bardzo ciekawa możliwość, by w kawalerce oddzielić od siebie poszczególne strefy jednego pomieszczenia.

Jesteśmy przekonani, iż popularność tego typu artykułów dekoracyjnych nadal będzie się utrzymała na tak wysokim poziomie. Ciągle powstają nowe, niezwykle interesujące wzory, spośród których na pewno każdemu uda się wybrać dla siebie coś naprawdę wyjątkowego, coś, co spełni jego wyobrażenia o designie na światowym poziomie oraz niezwykłym pięknie!